Bonding k zamilování :-)

Bonding, neboli vzájemné poznávání, zamilovávání se a probouzející se důvěra miminka s rodiči začíná už v prenatálním období. Hlas maminky a tatínka, ať už mluvený nebo zpívaný a také hlazení bříška jsou v podstatě prvním časným bondingem. Po narození je to první pohled na miminko, dotyk kůže na kůži a první přiložení k prsu. Díky bondingu se prohlubují emoční vazby mezi maminkou a rodiči.

Pocit nejintenzivnějšího zamilovávání se při poznávání s miminkem se pro některé rodiče odehrává během několika prvních dní, nebo dokonce minut po narození, ostatním to může trvat trochu déle. Propojení se a vytvoření silné vazby může probíhat v průběhu času, tudíž se nemusíte bát, pokud toto silné pouto necítíte hned od začátku. Porod je velmi fyzicky namáhavá práce a mnoho maminek je po něm vyčerpaných, užívat si tak miminka začnou pochopitelně později.

Pro bonding je velmi důležitý klid a nerušeně trávený čas s miminkem. Pohledy, láskyplné doteky, hlazení, vůně a zvuky vytvářejí emocionální propojení a Vy tak můžete pokračovat v symbióze s miminkem, která probíhala již v těhotenství.

Více o „bondingu“ ještě v těhotenství se dozvíte v jedinečném online kurzu Zpívání s bříškem :-)

Spojte se se mnou na sociálních sítích :-)

Komentáře