Máte těhotenství ve svých rukou, nebo jste „nemocná“ a necháte se ovládat?

Těhotenství není vždy procházka růžovou zahradou… Obklopuje ho spousta neznámého a z toho můžete mít nejrůznější obavy. Pak přijdete k lékaři a odcházíte z ordinace ještě více vystrašená. A pak vám všichni říkají, jak je strašně důležité, abyste se v těhotenství nestresovala, že? Ano… tak hodně štěstí 😉

Od fyzických změn, přes finanční záležitosti, přeorganizování bydlení až po plánování mateřské je opravdu těžké najít prostor pro klid a žití bez stresu. Některé ženy bohužel nemají po většinu jejich těhotenství věci pod kontrolou.

Ano, chcete si užít těhotenství, ale je to taková jízda na horské dráze. A je mi jasné, že se nechcete cítit každý den, jako zoufalec, který nic nestíhá a nemá právo na to říct svůj názor, nebo nemá právo kontrolovat věci tak, aby se děly podle vašich přání.

Je na čase, abyste vzala kontrolu a sílu do rukou, milá nastávající maminko 😊 Je na čase se vzdělávat a informovat o těhotenství a porodu. Musíte mít na paměti, že vy sama jste pro sebe vaším nejlepším advokátem a vy jste ta, která nosí pod srdcem vaše dítě. A vlastně jste vy tou, která je za vše zodpovědná. Váš lékař může být expert na léčení nemocí, ale vy nejste nemocná, jste „jen“ těhotná.

Těhotenství je normální a přirozené. Nevyžaduje žádné intervence, dokud nevzniknou nějaké ohrožující stavy, nebo zdravotní stav není v „normě“. Prevence je skvělá věc, ale když je vše v pořádku, tak není nutné, aby se k vám chovali všichni jako k „nemocné“.

Máte právo se rozhodnout, jaké prenatální testy podstoupíte, je to v podstatě jen na vás. Ale určitě se před každým vaším rozhodnutím informujte a sama se vzdělávejte. Znalost = síla. A když budete mít znalosti, tak se můžete i lépe rozhodovat!

V případě, že si nejste s něčím jistá, něco vás trápí, potřebujete poradit, tak se na mě neváhejte obrátit! 😊 Jsem tu pro vás, abych vás v tomto náročném období podpořila, dodala informace a tím alespoň přinesla trochu víc pohody do každého dne 😉

Spojte se se mnou na sociálních sítích :-)

Komentáře