Co opravdu potřebuji v těhotenství? Klid!

Co opravdu potřebuji v těhotenství

Milé těhulky,

stává se vám, že vám neustále někdo říká, co máte a nemáte v těhotenství dělat, nebo vám vnucují věci, co podle nich potřebujete, a stále dokola vás tím stresují a otravují?

Pokud ano, tak dnešní článek je právě pro vás…

Nezřídka se stává, že těhulky pociťují zvýšený „zájem“ druhých lidí o jejich zdraví. Ptají se na nejrůznější otázky, a to často i velmi osobní, mají plný pytel „zaručených“ rad, šahají vám bez dovolení na břicho, vnucují vám kyselé okurky ke svačině, a nebo vám říkají jak obří břicho máte a jestli náhodou nečekáte dvojčata…

Tyto neustále opakující se rady, dotazy a činnosti mohou být velmi nepříjemné a můžou vám tak narušovat váš klid, který v těhotenství potřebujete.

Když vám opět bude někdo vnucovat svoje moudra, tak jim klidným hlasem řekněte, že jste unavená z toho, že nemůžete spát na břiše a v noci se nevyspíte, tak jestli by vás nenechali jít si raději odpočinout a být tak v klidu a tichu, nebo jestli by vám neudělali masáž, když vás bolí záda, nebo jestli by vám nechtěli pomoct s domácími pracemi, protože sama už si přes břicho ani ponožky nenandáte… A nebo zkuste svým „rádcům“ mile vysvětlit, že jste ráda za jejich starost, ale že to zvládáte, a když budete potřebovat pomoct, tak si jim o ní řeknete.

Nebojte se říct nahlas svoje potřeby a přání.

Mějte na paměti, že v těhotenství potřebujete klid a odpočinek, nenechte si ho tedy narušit nějakými znepokojivými a stresovými vlivy.

Milé budoucí maminky, přeji vám, abyste těhotenství prožívaly v co největší pohodě a nenechaly si svůj klid nikým a ničím narušovat :-)

Vaše Kateřina

 

PS: na čem se vaši „rádci“ a vy opravdu shodnete je asi to, že v těhotenství potřebujete ZMRZLINU :-D

 

 

Spojte se se mnou na sociálních sítích :-)

Komentáře